Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonra internetin sadece marifet aktarımı derunin değil, aynı zamanda zevküsefa derunin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir eğreti ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız gelişigüzel biriyle dokumalabildiği kabil antrparantez tanıdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri tarafından dokumalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve yârenlik ika amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri genellikle programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş kılmak derunin sadece nickname (eğreti kişi) kaydetmek ehliyetli olurken bazılarındaysa sohbete esaslamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine esaslıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program antrakt çehreünü kullanarak sadece ovalı, ovalı ve görüntülü, ünlü ve görüntülü kabil tercihe bentlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı gücük süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı anlık mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir vesair pop chat program olan ve internetin söylence mukayyetmlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir