Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler Çocuk Sağlığı Konusunda Neler Yapıyor?

Birleşmiş Milel, çocuk esenlığı konusunda çeşitli çaldatmaışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların fiziksel, zihinsel ve içtimai esenlıklarını himaye etmek ve iyileştirmek bâtınin biraşkın çözüm sunmaktadır. Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Yönetmenü Iyilik Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile çocukların haklarını ve yaşamma şartlarını düzeltmek bâtınin biraşkın çaldatmaışmalarda bulunmuşdolaşma.
Birleşmiş Milletlerin Çocuk esenlığı konusunda en önemli konusu “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin yürürlükte olduğunu unutmamak gerekir. Bu anlaşma, bütün çocukların beniâdem haklarını koruyacak ve geliştirecek önlemlerin aldatmaınmasını öngörür.
Birleşmiş Milel, çocuk esenlığı konusunda çeşitli ülkelerde, yerel topluluklarla ve kişi grupları ile ortaklık yapmaktadır. Esenlıklı gıdaların, masumca akarsu ve hijyen koşullarının esenlanması, aşılama programlarının yürütülmesi konularında çaldatmaışmalar yapmaktadır. Bunların yerıaralık çocukların erken yaşta okuma çit becerilerini kazanmalarına yardımcı olunmanktadır. Cinsiyet eşitliğinin esenlanması konularında çaldatmaışmalar yürütülmektedir.
Birleşmiş Milel, çocukların esenlıklı dirim sürdüklerinden tehlikesiz bulunmak bâtınin günlük gereksinimlerin mukabillamasına müteveccih programlar uygulamaktadır. Bu programlarla, çocukların esenlıklı beslenmelerine yardımcı bulunmak, hastalıklardan korunmalarını getirmek, içmece suyunun hijyenik olmasını getirmek, ev hekimliği ve dirimlik hizmetlerinin yaygınlaşması üzere biraşkın mevzularda farklı ülke ve yerel topluluklarla çaldatmaışmalar dokumalmaktadır.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Pediatri Çalışmaları

Sonuç olarak, Birleşmiş Milel çocuk esenlığı konusunu öncelikli bir laf olarak ele almaktadır. Tüm dünyada çocukların esenlıklı ve mutlu bir dirim sürmeleri bâtınin çeşitli projeler ve programlar uygulamaktadır. Iyilik Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile Dış İlişkilerini yürüttüğü (IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu arasında, çocukların fiziksel ve zihinsel esenlıklarını koruyacak dirimlik hizmetleri, aşılama programları, hijyenik dirim koşulları, esenlıklı beslenme ve emniyetli çocukluk devri üzere mevzularda kuma tutum etmektedir. Antrparantez, Birleşmiş Milel, çocukların terbiye haklarının korunması ve geliştirilmesi konusunda da çaldatmaışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların her türlü ayrımcılıktan korunmasını ve hemayar şartlarda terbiye haklarının kullanmasını hedeflemektedir.

Çocukların korunması ve yetiştirilmesi konusunda meydana getirilen çaldatmaışmalar, dünya çapında esenlıklı bir dirim sürmelerine ağırlık etmektedir. Böylelikle çocukların gelecekteki potansiyellerinin tam olarak gelişebilmesi bâtınin öncelikli olarak ele aldatmaınmaktadır. Tüm dünya ülkeleriyle ortaklık yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler Görüşmelerinin Nedenleri

IPA Dış İlişkiler Yönetmenü Iyilik Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile biraşkın çaldatmaışma yürütmüştür. Bunların indinde geçmiş dönem genel sekreterlerinden olan Ban Ki-moon ile birebir temameler yapmıştır. Bu sayede sığınmacı çocuklar ve çocuk esenlığı konularında önemli meyvelar aldırmıştır. Iyilik Hasanoğlu Birleşmiş Milletlerile temamelerinde sadece çocukların esenlıklı ve mutlu bir dirim sürdüklerine yardımcı bulunmak istemiş ve bu konuyu öncelikli bir misyonu olarak ele almıştır. Birleşmiş Milel, bütün dünya çapında çocukların esenlıklı ve adaletli bir dirim sürdüklerine yardımcı bulunmak bâtınin çaldatmaışmalarını sürdürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir