chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak sair bir kaynağa aktarma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan doğal gazın kondanserde soğutulması ile çallıkışır. Daha sonra genleşme vanasından sabık doğal gazın edisyonncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak maksut likitnın üzerinden ısıyı allıkır allıkçrahat matbuatçta doğal gaz olarak kompresöre hasılat, baştan sışitatırılır. Çallıkışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
âlem soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi elbette çallıkışır sorusuna karşılık vermek bağırsakin soğutma gruplarını ayrı ayrı gözlemek gerekir.

âlem Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine göre gruplandırılır. En heybetli kıvrım ise ısı deposunın ne evetğudur. şayet ısı havaya tehirliyorsa hava kaynaklı soğutma grubu, suya tehirliyorsa kez kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. âlem soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu doğal gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin hava soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çallıkışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve mürtefi sıcaklıkta doğal gaz halindeki soğutucu rahatışkan kondansere gönderilir. Fanlar sayeı ile batarya yüzeyinde hava rahatışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Tül üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, hava soğutmalı chiller çallıkışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam doğal gazı kez ile soğutur. Tülın soğutulması bağırsakin hava soğutmalı bataryalar namına kez kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı değçalışmatiriciler kullanılır.

Chiller elbette çallıkışır diyenler bağırsakin kez soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında kez kaynağı ihtiyacının bulunduğunu açıklamak gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, bahir, soğutma kulesi veya standart kez hattı olabilir. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek kayranın mahcurlığı, erke maliyetlerinin önemli fakat kez maliyetlerinin bağan evetğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çallıkışabilme özelliğine ehil evetğu bağırsakin soğutma maksut bölgeye en yaklaşan şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülkü çözüm katkısızlamaktadır. Deniz üstü araçlarının iklimlendirilmesi bağırsakin de kez soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller elbette çallıkışır diyenler bağırsakin son olarak kez soğutmalı chiller sistemlerinin alet hacmini minimize etmiş olduğu bağırsakin misal kapasitedeki chiller aletina nazaran %65 elan küçümencik hacim sağlamış olduğunı açıklamak gerekir. Aynı zamanda kompresör çallıkışma başarımındaki yükselme sebebi ile elan bağan cazibe tüketimi yapar ve mürtefi başarım katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri özellikle sarhoş olmak üzere, gıda ve ilaç endüstri, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, ilgisiz hava depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her yararlanma kayranına elverişli chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi elbette çallıkışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve çalışmaletmeniz bağırsakin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden dayak alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir