Burçlar Arası İlişkiler Nasıl Yorumlanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı feza cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir feza ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına veçhe veren bir fasılaç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çallıkışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanoğluın nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı altında binalır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri üzere zatî detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında çın adımları atmaları karınin tavsiyelerde bulunur ve racon gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi fail ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak durum allıkır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları söz gelişi fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl zarfında hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına veçhe veren bir disiplindir. Zaman de insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine büyük ilgi göstermektedirler. Bununla yan yana astrolojinin uygulanması ve tasarrufı konusunda makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle doğum haritası yorumlamak, nefis analizi yapmak, aşk ve ilgi astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, mizaç astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirlikındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne denli başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en zemin görevlerinden biridir. Kişinin doğum tarihine, saatine ve namına bakarak hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin banko bir ati tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında henüz okkalı selen sahibi olmak istiyorsanız, birbir hayli terimle mukabillaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin karınin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi karınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum tarihine bakarak belirlenir ve birbir hayli kişiye bakarak nefis ve gelecekteki vakalar hakkında selen verebilir.

  2. Kükremek Burcu: Genellikle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur karınin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Mevlit haritasında Ay’ın evetğu burçdolaşma. Ay ıtır, bir kişinin hissî yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı üzere evetşlakin şekline eser paha.

Burç yorumlaması hakkında çok okkalı selen sahibi olmak karınin, astroloji terminolojisine aşina olmak önemlidir.

Terim Valörı
Mevlit haritası Bir kişinin doğum simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit simultane yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini tabir ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında selen verir.
Natal harita Mevlit hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirlikındaki vakalar ve nefis özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde deprem ederken bir değişik gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirlikındaki etkilere eser edebilir.
Retrolar Bir gezegenin veçheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değçalışmaimlere eser edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak az buçuk çaba gerektirse de, çın bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, ati tahmini ve henüz katı çok bahis hakkında selen tevdi konusunda epey değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir